start

Wyjazdy / obozy

Wspaniała atmosfera na słonecznych stokach Białki Tatrzańskiej

27-03-2019

Chociaż sezon narciarski powoli dobiega końca, to dla niektórych uczestników naszego obozu w Białce Tatrzańskiej przygoda narciarska dopiero się rozpoczęła… 

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Krośnie już po raz trzeci zorganizowało szkoleniowy obóz narciarski.
W dniach 22-24 marca 2019 roku grupa ponad dwudziestu studentów z niepełnosprawnościami, asystentów i wolontariuszy z naszej uczelni uczestniczyła w szkoleniu w Białce Tatrzańskiej, które przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa – pracownicy PWSZ w Krośnie.
 
 
Już pierwszego dnia obozu,  po zakwaterowaniu się w pensjonacie wszyscy uczestnicy wyruszyli na stok Kotelnica.
W miejscowej wypożyczalni każdy został zaopatrzony w odpowiednio dobrany sprzęt narciarski. Po zapoznaniu się
z zasadami, które zapewniają narciarzom bezpieczeństwo, wolontariusze z wychowania fizycznego przeprowadzili
wesołą rozgrzewkę na śniegu.
 
 
 
 
 
 Następnie część bardziej doświadczonych uczestników wyruszyła na stoki, natomiast grupa osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z nartami, udała się na oślą łączkę. Tam, krok po kroku instruktorzy zapoznawali studentów z prawidłową techniką jazdy na nartach i udzielali fachowych wskazówek. Indywidualne podejście do każdego uczestnika sprawiło, że narciarze czynili szybkie postępy.
 
 
 
W sobotę nastąpiła dalsza część szkolenia, po której już wszyscy mogli cieszyć się z jady na stokach. Zjazdom towarzyszyły upadki, ale uśmiech nie znikał z twarzy uczestników, ponieważ narciarze wzajemnie się wspierali. Wysoka wiosenna temperatura sprawiła, że niektórzy wracali ze stoku z opalenizną. 
 
 
 
 Popołudnie upłynęło na relaksie w Termach Bania. Prozdrowotne właściwości wód termalnych i wspaniała atmosfera powodowała, że nikt nie narzekał na zmęczenie, mimo, że czas na stoku wszyscy spędzili bardzo intensywnie. 
 
 
 
W niedzielę uczestnicy pełni nowej energii udali się na wyciągi, by zażyć jeszcze trochę narciarskiej uciechy. Nowe bądź udoskonalone umiejętności sprawiły, że jazda sprawiała jeszcze większą przyjemność. W końcu nadszedł jednak ten czas, w którym należało zwrócić sprzęt, wykwaterować się z pokojów i pożegnać góry. Cały weekend upłynął bardzo szybko. Uczestnicy powrócili do Krosna bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości.
 
 
 
 
 
 Po wyjeździe wszystkim towarzyszyły pozytywne wrażenia, o czym świadczą  entuzjastyczne opinie zebrane w anonimowych ankietach. Wielu uczestników chwaliło organizację zajęć szkoleniowych, a wszyscy ankietowani wyrazili chęć udziału w następnym wyjeździe. 
 
 
 
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne wyjazdy organizowane dla studentów przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Krośnie

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito