start

Wyjazdy / obozy

Relacja z wyjazdu Biura ds. Osób Niepełnosprawnych – Bieszczady, grudzień 2018

12-12-2018

W dniach 07-09 grudnia 2018 roku Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Krośnie już po raz kolejny zorganizowało wyjazd integracyjno-szkoleniowy w Bieszczady. Ponad 30 studentów wyruszyło z nami do Polańczyka Zdroju. Wyjazd był okazją do tego, by studenci z różnymi niepełnosprawnościami, asystenci oraz wolontariusze mogli się lepiej poznać i wspólnie odkrywać uroki Bieszczadów. Dzięki obecności instruktorów osoby uczestniczące w wyjeździe po raz pierwszy, miały możliwość bliższego zapoznania się z działalnością BON na naszej uczelni.

Wyjazd był również możliwością zaliczenia zajęć z wychowania fizycznego dla niepełnosprawnych studentów pierwszego roku.

 
 

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjno-szkoleniowym. Pan mgr Grzegorz Sobolewski Pełnomocnik Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie ds. Osób Niepełnosprawnych przedstawił działalność BON. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie działania podejmuje nasza jednostka w celu stwarzania warunków do pełnego udziału niepełnosprawnych studentów w procesie kształcenia oraz jak z tej pomocy skorzystać.

 
 
Integracji sprzyjały także gadżety, które otrzymali studenci. Zielone bluzy PWSZ Krosno sprawiły, że wszyscy mogli się poczuć jak jedna drużyna. Hotelowa strefa SPA zapewniła relaks i miłą atmosferę dla toczących się rozmów i wspólnych żartów. Po kolacji wszyscy spotkali się na kręglach w Pubie Czarne Złoto. Każdy mógł spróbować swoich sił w rozgrywkach, choć niektórym do zabawy wystarczało jedynie kibicowanie.
 
 

W sobotę rano wyruszyliśmy z przewodnikiem poznawać Bieszczady. W Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie dowiedzieliśmy się jak wyglądało codzienne życie, kultura i tradycje dawnych Bojków. Krótki film przeniósł nas w czasie do korzeni bieszczadzkiej tożsamości. Szybko wróciliśmy jednak do naszej rzeczywistości ponieważ w Baligrodzie czekała kolejna atrakcja. Była to przejażdżka wozami traperskim zaprzężonymi w dziarskie konie. Piękne widoki sprawiły, że nikt nie myślał tego dnia o chłodzie. Po powrocie na podróżników czekał ciepły obiad i jeszcze cieplejsza stre­­fa SPA.

W niedzielny poranek uczestnicy wyruszyli na pieszą wycieczkę krajoznawczą wiodącą przez Polańczyk Zdrój na cypel, gdzie znajduje się główna baza WOPR. Wyjście terenowe było okazją do wymiany wrażeń i wspólnych zdjęć w pięknej bieszczadzkiej scenerii. 

Już teraz zapraszamy na kolejne wyjazdy organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych.

Fotorelacja z wyjazdu.

 

Więcej informacji o działalności BON PWSZ KROSNO na stronie www.pwsz.krosno.p/bon oraz FB BON - Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ Krosno

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito