start

Wyjazdy / obozy

Alpejskie warunki i świetna atmosfera w Białce Tatrzańskiej

28-03-2018

               Słońce, śnieg, piękne widoki, sympatyczna atmosfera i pozytywni ludzie chętni to zdobywania nowych umiejętności - tak w wielkim skrócie wyglądał wyjazd szkoleniowy do Białki Tatrzańskiej. Ten krótki obóz narciarski został zorganizowany po raz drugi przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Krośnie. W dniach 23-25 marca 2018 roku grupa ponad dwudziestu studentów z niepełnosprawnościami, asystentów i wolontariuszy z naszej uczelni szkoliła się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa - pracowników PWSZ w Krośnie.

 


         Już w piątek, po przyjeździe do Białki Tatrzańskiej zakwaterowaniu i przygotowaniu się do zajęć, udaliśmy się do wypożyczalni by dobrać dla każdego odpowiedni sprzęt narciarski. Narty, kijki, buty i oczywiście kask - to obowiązkowy sprzęt każdego narciarza. Odpowiednio ubrani i wyposażeni udaliśmy się na stok Kotelnica. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeńska oraz po wyczerpującej rozgrzewce prowadzonej przez naszych wolontariuszy z wychowania fizycznego, rozpoczęły się pierwsze zajęcia narciarskie. Dla większości uczestników było to ich pierwsze spotkanie z narciarstwem w życiu.

 

 

Początkujący narciarze stawiali pierwsze kroki na "oślej łączce", a bardziej zaawansowani udali się na trasy o większym stopniu trudności.

  

 
         Już drugiego dnia wszyscy uczestnicy wyjeżdżali na wyciągu i pod okiem instruktorów doskonalili swoją technikę jazdy: skręty, zatrzymywania, upadki i wstawanie. W sobotnie popołudnie po kilku godzinach instensywnej nauki wszyscy narciarze udali się na załużony odpoczynek i regenerację do Term Bania. 

  

  

 

        Niedziela również przywitała nas piekną słoneczną pogodą i cudownymi widokami na Tatry. Jako, że był to już ostatni dzień naszego obozu, został wykorzystany do maksimum. Fantastyczne warunki narciarskie, i co najważniejsze zdobyte umiejętności jazdy na nartach, umożliwiły znaczej części uczestników  przejazd większością tras, którymi dysponuje ośrodek Kotelnica.  

 

 

 

 

Po południu, po zwróceniu sprzętu oraz wykwaterowaniu z pensjonatu wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do Krosna.

 

 

          O tym że był to bardzo udany wyjazd, świadczy fakt, że w anonimowej ankiecie, która wypełnia każdy uczestnik po wyjeździe, 100% studentów odpowiedziało, że chętnie weźmie udział w kolejnym wyjeździe !!!   

Opinie uczestników wyjazdu (z anonimowych ankiet):

"Najbardziej podobała mi się atmosfera, organizacja, narty oraz termy - ogólnie mówiąc - wszystko."

"Wyjazd pozwolił mi się wyrwać z nudnej codzienności."

"Najlepsza, bardzo miła atmosfera, piękne widoki i wspaniali opiekunowie."

"Trudno powiedzieć co podobało mi sie najbardziej, gdyż cały plan wyjazdu bardzo mi się podobał. Te wyjazdy to świetna zabawa."

"Nic bym nie zmienił."

"Najbardziej podobało mi się: atmosfera, duża cierpliwość prof. prowadzącego naukę jazdy na nartach , piękne widoki, smaczne jedzenie i pensjonat."

"Było super. Dzięki temu wyjazdowi moglem nabrać nowych umiejętności sportowych."

"Dobrze zorganizowany czas."

"Koleżeńska i wesoła atmosfera oraz wspaniali opiekunowie."

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz instruktorom za udział w wyjeździe i tworzenie tak sympatycznej atmosfery :)

Do zobaczenia już wkrótce na letnim wyjeździe :)

 

Pełna fotorelacja z wyjazdu 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito