start

Aktualności

Klimaty PWSZ w Krośnie - twórczo i naukowo

08-08-2019

 

 


 

 

W dniach 24-25 sierpnia 2019 roku zapraszamy do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, która w ramach Karpackich Klimatów przygotowała szereg atrakcji.

 

Klimatyczne wykłady, aula PWSZ w Krośnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4:

10.00 Moce ziół  - dr Henryk Różański, dr Dominik Wróbel

Tych dwóch Panów przedstawiać nie trzeba… Co roku w ramach Klimatów z zamiłowaniem opowiadają o ziołolecznictwie i fitoterapii. Tym razem o roślinach leczniczych Przełomu Jasiołki. Będzie to wykład połączony z ilustracjami roślin. Omówienie ich cech botanicznych i fitochemicznych, właściwości farmakologicznych (leczniczych i toksykologicznych) oraz zastosowania roślin w praktycznej fitoterapii.

 

17.00 Energetyka i my - prof. Stanisław Gumuła

Jak musimy przekształcać energetykę by na Ziemi żyć bezpiecznie?
Czy nasze czarne złoto - węgiel jest wrogiem ludzkości?
Czy ocieplenie klimatu to na pewno wina energetyki?

Na powyższe pytania odpowie polski uczony, nauczyciel akademicki i profesor nauk technicznych, autor lub współautor ponad 350 publikacji z zakresu energetyki – profesor Stanisław Gumuła.


19.00 Frywolność i wulgarność w kulturze - prof. Kazimierz Sikora (wykład tylko dla osób pełnoletnich)

Znany krakowski językoznawca, znawca kultury wsi, badacz języka internetu zagłębi się w kwestię, jak mówiono o miłości także wtedy, gdy nie do końca chodziło o wspólnotę dusz. Będzie więc nieco rubasznie, czasem dotknięty zostanie temat frywolności i wulgarności, a czasem można się będzie wzruszyć. Wykład polecany osobom dorosłym jako inspiracja do własnych potyczek z miłosną stroną polszczyzny. 

 

 

Zakręć kołem fortuny

W sobotę i w niedzielę zapraszamy do wspólnej zabawy z Akademickim Kołem Fortuny. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych konkurencji. Każdy uczestnik gry, który odwiedzi cztery strefy  i wykona poprawnie zadania, zakręci kołem fortuny i weźmie udział w losowaniu nagród. Na dziedzińcu PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego przygotowane zostaną cztery strefy, a wśród nich:

  • strefa techniczna Twórcza fabryka
  • strefa rekreacji  Przez sport i turystykę do zdrowia
  • strefa językowa Corrida z "bykami" językowymi
  • strefa zdrowia Piramida zdrowia

Losowanie nagród odbędzie się w namiocie głównym PWSZ na płycie krośnieńskiego Rynku.

 


Warsztaty plastyczne na trawie

Tym razem drewnoludy, czyli drewniane aniołki, żabki, króliki dzieci będą przygotowywać na klimatycznej skarpie uczelni wśród prac plastycznych uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Krośnie. Nie zabraknie także zgniatania, wałkowania i modelowania z gliny...

Będzie twórczo i z fantazją.

 

Mózg rządzi

Z kolei Biblioteka PWSZ w Krośnie (Rynek 1) zaprasza do obejrzenia wystawy rysunku i rzeźby Bogdana Biernata i wystawy książek Tajemnice ludzkiego umysłu. Dla dzieci przygotowano również gry, rebusy i łamigłówki.


Zapraszamy na dziedziniec uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego, na krośnieński Rynek i do Biblioteki w dniach 24-25 sierpnia 2019 roku, godz. 14.00-19.00

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito