start

Aktualności

Jubileusz 20-lecia PWSZ w Krośnie

08-05-2019

 W maju Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie będzie świętować swe 20-lecie.
Patronat nad obchodami Jubileuszu objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, którymi pragniemy uczcić te dwadzieścia lat działalności państwowej uczelni wyższej, kształcącej młodzież z regionu Podkarpacia.


24 maja 2019 roku, Kampus Politechniczny, ul. Dmochowskiego 12
I Zjazd Absolwentów PWSZ w Krośnie
Z okazji 20-lecia zaprosiliśmy Absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie do udziału w I Zjeździe Absolwentów. Udział w spotkaniu potwierdziło ponad 150 osób. Mamy nadzieję, że będzie ono doskonałą okazją do wspomnień z czasów studiów, wymiany wrażeń z pracy zawodowej po ich ukończeniu i odnowienia dawnych kontaktów.
15:00 – Rozpoczęcie uroczystości, powitanie uczestników, wystąpienia – aula PWSZ w Krośnie, Kampus Politechniczny, ul. Dmochowskiego 12 (udział bezpłatny)
15:30 – 18:00 – Zwiedzanie obiektów uczelni, spotkania w instytutach  (udział bezpłatny)
19:00 – Bal Absolwenta, Restauracja „Dwa Serca”, ul. Bieszczadzka 80, Krosno (dla absolwentów, którzy dokonali opłaty)
_______________

28 maja 2019 roku, Kampus Politechniczny, ul. Dmochowskiego 12
17.00 – VII Bieg Sokoła
Bieg na dystansie 5 km o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, organizowany już po raz siódmy, cieszy się dużą popularnością zarówno w środowisku akademickim, jak i wśród pasjonatów biegania. Zapisy na bieg już ruszyły. Opłata za bieg wynosi 10 zł. Każdy zgłoszony w terminie do 23 maja br. uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę. Celem biegu jest m.in. uczczenie pamięci dra Stanisława Rabiasza, upowszechnianie biegania jako prozdrowotnej formy ruchu oraz uczczenie jubileuszu 20-lecia Uczelni. (Udział w biegu po dokonaniu opłaty startowej).
Więcej szczegółów
_______________

29 maja 2019 roku, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
13.00
Debata Oksfordzka
W tegorocznej walce na argumenty zmierzą się studenci i absolwenci PWSZ. Tezą Debaty jest stwierdzenie, że „Wykształcenie na rynku pracy jest ważniejsze niż doświadczenie’’. Zapraszamy na godz. 13.00 do sali narad Urzędu Miasta Krosna, ul. Staszica 2, I piętro.(Wstęp wolny)

18.00
Ogólnopolska Gala Miss PWSZ 2019
Spośród przedstawicielek studentek państwowych uczelni zawodowych z całej Polski zostanie wybrana Najpiękniejsza! Konkurencja jest ogromna, ale tytuł może zdobyć tylko jedna osoba! Dlatego konkurencje będą wymagające, a o zwycięstwie zdecyduje poczucie humoru, wdzięk i umiejętność oczarowania publiczności. (Wstęp wolny)
_______________

30 maja 2019 roku, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
10.00 – Wykład Polszczyzna lat 1918-2018 - prof. dr hab. Jan Miodek
Jubileuszowy wykład pt. Polszczyzna lat 1918-2018 przeznaczony dla studentów, pracowników oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygłosi znany polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim prof. dr hab. Jan Miodek. (Studenci i pracownicy wstęp wolny, szkoły - informacje i zgłoszenia pod nr tel. 134375528).

11.30 – Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (International Youth Festival)
Po wykładzie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (International Youth Festival). Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polski Komitet ds. UNESCO. Międzynarodowy Festiwal Młodzieży jest niezapomnianym wydarzeniem, które wzmacnia porozumienie międzynarodowe, daje możliwość osobistego kontaktu młodzieży i dorosłych z różnych krańców Europy i świata. Festiwal jest także wyjątkową okazją, aby zebrani w Krośnie przedstawiciele licznych narodów i kultur zaprezentowali się mieszkańcom miasta, okolicy i regionu – MUZYCZNIE I TANECZNIE. Na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zobaczymy w tym roku grupy z Chińskiej Republiki Ludowej, Szkocji, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Węgier i Stanów Zjednoczonych. (Wstęp wolny)
Więcej szczegółów

 

17.00 Studencka impreza taneczna, ul. Dmochowskiego 12
Studenci spotykają się już o godz. 17.00 w Kapusie Politechnicznym na imprezie tanecznej.
Od godziny 17:00 na Kampusie przy ul. Dmochowskiego startuje grill, gry i konkursy dla studentów. Kolejna edycja konkursu Strongman – wybieramy najsilniejszego studenta naszej Uczelni. Od godziny 18:00 do 19:00 koncert zespołu Krystiana Borka. Od godziny 19:00 zabawa taneczna z DJ-em do godziny 2:00 nad ranem.

19.00 – Koncert Stanisława Soyki
Jest to koncert "Muzyka i słowa", w ramach mającego już swoją tradycję corocznego cyklu "Uczelnia Miastu". Wystąpi Stanisław Soyka - znany wokalista jazzowy, pianista i kompozytor.  (Impreza biletowana, wstęp tylko za okazaniem zaproszeń).
_______________

31 maja 2019 roku, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
10.00 – Uroczyste posiedzenie Senatu PWSZ w Krośnie
Główne uroczystości jubileuszowe zostały zaplanowane na piątkowe przedpołudnie. O godz. 10.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpocznie się uroczyste posiedzenie Senatu, z udziałem Wicepremiera dra Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udział w uroczystościach zapowiedzieli rektorzy uczelni z Polski i z zagranicy, przedstawiciele samorządu lokalnego, przedstawiciele firm, instytucji, dyrektorzy szkół oraz wszyscy, którym leży na sercu przyszłość Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.
Po zakończeniu uroczystości jubileuszowych nastąpi tradycyjny przemarsz ulicami miasta Krosna. W pochodzie ruszą przedstawiciele zagranicznych uczelni oraz studenci i pracownicy PWSZ w Krośnie.
Poszczególne kierunki studiów mają za zadanie zademonstrować swoją indywidualność i odrębność, jednocześnie pokazując, że studenci Krosna są pod wieloma względami zjednoczeni. Mamy nadzieję, że studenci wykażą się pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu swoich kostiumów. W trakcie pochodu odbędą się wybory najciekawszych przebrań w kategoriach: indywidualna, para oraz grupowa.

W godzinach wieczornych na krośnieńskim Rynku zagrają:
godz. 19.00
KONIEC ŚWIATA
to rock&rollowo - folkowa wizytówka Śląska. Na siedmiu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy z melodiami łatwo wpadającymi w ucho. Zespół odznacza się na scenie energią i profesjonalizmem. Na koncertach widać jego świetny kontakt z publicznością śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory.
https://www.youtube.com/watch?v=youH_0HHuOI

godz. 21.00
Brathanki – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku, W swojej twórczości muzycy łączą elementy folkloru polskiego, czeskiego i węgierskiego z muzyką rockową. Piosenki takie jak: Czerwone korale, Gdzie ten który powie mi, Siebie dam po ślubie, Modliła się dziewczyna czy Heniek, z tekstami Zbigniewa Książka, zna i śpiewa cała Polska. W 2009 roku nową wokalistką zostaje Agnieszka Dyk, laureatka Szansy na sukces z udziałem Brathanków w 2005 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=OyOgz84Jnuk
Szczegóły:
http://juwenalia.pwsz.krosno.pl/


_______________

1 czerwca 2019 roku, Beskid Niski
Na zakończenie obchodów jubileuszowych zapraszamy do udziału w Rajdzie BARTEK czyli Beskidzkim Akademickim Rajdzie Turystów Ewentualnie Krajoznawców. Impreza ma charakter gwiaździsty z zakończeniem w gospodarstwie agroturystycznym w Chyrowej. Dla uczestników przygotowano kilka tras, w zależności od poziomu zaawansowania turystycznego.


Zapraszamy do wspólnego świętowania Jubileuszu 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.


 Patronat medialny:

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito