start

Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (International Youth Festival)

06-05-2019

 

 

 


 

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (International Youth Festival) to przedsięwzięcie cykliczne, organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie od 2010 roku. Wydarzenie to na stałe wpisało się w plan wydarzeń  przygotowywanych przez krośnieńską uczelnię dla społeczności lokalnej. Od 2016 roku festiwal odbywa się pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a od 2017 roku również Polskiego Komitetu ds. UNESCO. 

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Młodzieży zbiega z obchodami Jubileuszu 20-lecia PWSZ w Krośnie. Mamy nadzieję, że festiwal odbywający się regularnie od ośmiu lat, będzie doskonałą okazją do podsumowania wieloletniej promocji umiędzynarodowienia i promowania współpracy międzynarodowej w krośnieńskiej uczelni.

Uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży

Najważniejszym założeniem naszej inicjatywy jest integracja społeczności akademickiej zagranicznych krajów partnerskich, promocja nauki i wiedzy jako istotnych czynników wzmacniających stabilny i zrównoważony rozwój w Europie i na świecie. Sprzyja temu przede wszystkim wymiana doświadczeń i dorobku kulturalnego przyjeżdżających do Krosna studentów ze swoimi rówieśnikami z Krosna i okolicy. Naszą ideą jest promocja pokojowego współistnienia narodów od Atlantyku aż po Ural, a także pokoju na obszarze Azji oraz obu Ameryk. 

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży uczelnia przygotowuje wiele atrakcji, zaś najważniejszą częścią festiwalu są występy zaproszonych zagranicznych grup w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W tym roku główną część festiwalu  zaplanowano w dniu 30 maja 2019 roku. W sali widowiskowej przedstawiciele uczelni partnerskich przedstawiają swoje programy artystyczne, przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Występy mają różnorodny charakter (wokalny, teatralny, taneczny), a szczególny nacisk kładziony jest na lokalność i kultywowanie swoich tradycji i dziedzictwa kulturowego.

 Zespół Pieśni i Tańca PWSZ w Krośnie

Conservatorio Profesional de Música de Valencia, Hiszpania

Międzynarodowy Festiwal Nauki jest imprezą, która wzmacnia porozumienie międzynarodowe, daje możliwość osobistego kontaktu młodzieży i dorosłych z różnych krańców Europy i świata. Festiwal jest także znakomitą i rzadką okazją, aby zebrani w Krośnie przedstawiciele licznych narodów i kultur zaprezentowali się mieszkańcom miasta, okolicy i regionu. Kilkudniowa impreza jest także świetną okazją do osiągnięcia wzajemnego porozumienia  i nawiązania dodatkowych relacji.

Czas Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży w Krośnie jest również szansą na to, aby przez spotkania interesujących osobowości z całego świata dowiedzieć się o nich więcej i poznawać odmienne spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. 

 

Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania występów grup zagranicznych 30 maja 2019 roku od godz. 11.30 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1. Wstęp wolny!

Ukraińska Akademia Drukarstwa

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito