start

Aktualności

Wizyta delegacji z Beijing Union University

20-12-2018

 

 

W dniach 6-8.12.2018 troje dziekanów i przedstawiciel biura międzynarodowego z Beijing Union University przebywali z wizytą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Pierwszego dnia pobytu, delegacja wydziałów zarządzania, turystyki i języków została powitana przez Prorektora ds. studiów – dra Dominika Wróbla, prof. nadzw. dr hab. Władysława Witalisza oraz dra Adama Nowakowskiego – przedstawicieli biura międzynarodowego.

Drugiego dnia wizyty, goście zwiedzili obiekty uczelni: akademik, w którym mieszkają dwie studentki z ich uczelni, przebywające w Krośnie na wymianie semestralnej, Instytut Humanistyczny, Bibliotekę i Rektorat. Podczas spotkania delegacji z władzami uczelni (Prorektor ds. Rozwoju Prof. nadzw. dr hab.  Zbigniew Barabasz, Prorektor ds. studiów dr Dominik Wróbel, Kanclerz mgr Franciszek Tereszkiewicz, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy międzynarodowej prof. nadzw. dr hab. Władysław Witalisz) i przedstawicielami instytutów (dr Agnieszka Woźniak, dr Bartosz Gołąbek) i zakładów (dr Rafał Kapica, dr Łukasz Furman, dr Adam Nowakowski, mgr Marek Krzywonos), omawiano konkretne propozycje współpracy w dalszej perspektywie w kierunku filologii angielskiej, turystyki i zarządzania.

Kolejną aktywnością było spotkanie członków delegacji z dwoma studentkami z ich uczelni przebywającymi na wymianie w Krośnie – Bai Yang i Wang Wei. Dzięki tej okoliczności, władze uczelni miały bezpośredni kontakt ze swoimi studentami i mogły zasięgnąć opinii na temat studiów w Krośnie. Rozwijająca się współpraca między uczelniami spowoduje przyjazd kolejnych 5 studentów w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.

Goście wzięli również udział w Międzynarodowym popołudniu – spotkaniu organizowanym przez studentów przebywających w Krośnie w ramach wymiany PWSZ-BUU i Erasmus+. Studenci prezentowali kulturę i obyczaje Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Turcji i Chin. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw przygotowanych przez studentów. Jeden z członków delegacji zaszczycił nas również pokazem Tai Chi.

Ostatniego dnia wizyty, goście z Beijing Union University odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła oraz przygotowali się do odlotu do swojej ojczyzny.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito