start

Aktualności

PWSZ w Krośnie na Festiwalu Nauki w Jaśle

09-10-2018

 

 

W dniach 5-6 października br. odbyła się już VI edycja Festiwalu Nauki w Jaśle. Nasza uczelnia uczestniczyła w tym wydarzeniu pod hasłem Technicznie rzecz biorąc. Odwiedzający Jasielski Dom Kultury mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach przygotowanych przez naszych pracowników i studentów.

Jak działają urządzenia do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł i od czego zależy ich sprawność, można było dowiedzieć się w trakcie wykonywania eksperymentów na stanowisku Zakładu Inżynierii Środowiska i Górnictwa. Szczególne zainteresowanie odwiedzających wzbudziły doświadczenia związane z wytwarzaniem wodoru oraz jego wykorzystaniem do generowania energii elektrycznej w ogniwie paliwowym. Odwiedzający to stanowisko mogli dowiedzieć się również o działaniu urządzenia elektrooporowego służącego m.in. do poszukiwania wody w gruncie.

Studenci kierunku Informatyka oraz Studenckiego Koła Naukowego NEO na swoim stoisku zaprezentowali "walki robotów" oraz możliwość nauki kodu Morse'a w oparciu o programowalne klocki Lego Mindstorm. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa na wyścigowej kierownicy oraz gra Beat Saber, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli spróbować swoich sił w wirtualnej rzeczywistości.

PWSZ w Krośnie reprezentowały również koła naukowe działające przy Zakładzie Pielęgniarstwa, a mianowicie Koło Wolontariatu Studenckiego oraz Koło Biologiczno-Medyczne.

Nasze stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, dziękujemy  za odwiedzimy i zapraszamy za rok.

 

Agnieszka Woźniak

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito