start

Aktualności

Inauguracja zajęć Akademii Młodych w roku akademickim 2018/2019

08-10-2018

 

 

 

W dniu 3 października 2018 roku już po raz siódmy młodzi studenci Akademii Młodych PWSZ w Krośnie otrzymali indeksy.
W środowe popołudnie w auli przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego, na którą licznie przybyli słuchacze Akademii Młodych wraz z rodzicami.

Ponad 70 młodych uczniów szkół podstawowych otrzymało indeksy, które wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Pan Bronisław Baran, Prorektor ds. rozwoju prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz oraz Prorektor ds. studiów dr Dominik Wróbel.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu inaugurującego Leśna spiżarnia, czyli co dobrego rośnie w lesie, który wygłosił dr Dominik Wróbel, Prorektor ds. studiów. Przy okazji dowiedzieli się z jakich dobrodziejstw lasu można przyrządzić wyśmienitą leśną sałatkę i jakich roślin warto spróbować a jakie omijać z daleka.

Po wykładzie młodzi studenci dokonali uroczystego ślubowania i tym samym rozpoczęli siódmą edycję zajęć Akademii Młodych w roku akademickim 2018/2019.
W bieżącym roku akademickim na zajęcia praktyczne uczęszczać będzie 85 uczniów. Od momentu wznowienia działalności Akademii Młodych, tj. od roku akademickiego 2012/2013 w zajęciach wzięło udział ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Krosna i okolic.
Przed nimi kolejny rok ciekawych doświadczeń z nauką, pierwsze zajęcia praktyczne i plastyczne odbędą się już 13 października br.
Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystej inauguracji, a młodym studentom życzymy sukcesów w obecnym roku akademickim.

 

FOTORELACJA Z INAUGURACJI

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito