start

Aktualności

"Twórczo i naukowo" – Karpackie Klimaty z PWSZ w Krośnie

20-08-2018

  
Podobnie jak w latach ubiegłych PWSZ w Krośnie aktywnie uczestniczyła w Festiwalu Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty. Tegoroczne Klimaty PWSZ odbyły się pod hasłem Twórczo i naukowo. Piękna pogoda pozwoliła w 100% zrealizować wszystkie atrakcje przygotowane dla mieszkańców Krosna i regionu przez pracowników i studentów PWSZ w Krośnie.


Akademicki weekend rozpoczęliśmy wykładem Rośliny lecznicze Cergowej, który wygłosili: dr Henryk Różański i dr Dominik Wróbel. Słuchacze licznie zgromadzeni w auli PWSZ w Krośnie wysłuchali wykładu, który nawiązywał do odbytego dzień wcześniej spaceru na górę Cergową oraz zrealizowanych tam zajęć terenowych, w trakcie których omawiano właściwości napotkanych roślin.


W sobotę i w niedzielę zaprosiliśmy mieszkańców Krosna i okolic do wspólnej zabawy z Akademickim Kołem Fortuny. Każdy uczestnik gry, który wykonał poprawnie 14 zadań, przygotowanych przez wykładowców i studentów PWSZ w Krośnie, zakręcił kołem fortuny i wziął udział w losowaniu nagród. W grze brali udział najmłodsi oraz dorośli mieszkańcy Krosna i okolic, turyści i zagraniczni goście. 250 osób ukończyło grę i wylosowało jedną z wielu nagród, którymi były: kubki, koszulki, pendrive’y, szkło i zestawy szkolne. Nie zabrakło również nagród pocieszenia dla tych, którym na kole wyskoczyło pole „Bankrut”.

W strefie zdrowia, która cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie osób dorosłych, dietetyk kliniczny dokonywał pomiarów składu ciała oraz udzielał porad związanych ze zdrowym żywieniem. Studenci kierunku Pielęgniarstwa badali poziomu cukru we krwi. Namiot główny PWSZ w Krośnie na rynku odwiedziło ponad 500 osób.

Na stoiskach usytuowanych na dziedzińcu przy ul. Kazimierza Wielkiego poszczególne kierunki studiów przygotowały atrakcje, ciekawostki, quizy i krzyżówki. Malowano nie tylko na drewnie, szukano kodu cyfrowego, minerałów i ziół, sterowano klockami lego i "budowano domy na piasku". Inni z kolei brali udział w badaniach funkcjonalnych, zabawach językowych i konkursach. Pracownicy Studium i Siatkarki PWSZ przygotowały dla dzieci do pokonania sportowy tor przeszkód oraz inne ruchowe atrakcje. Były także aromatyczne herbatki…

Biblioteka PWSZ w Krośnie zaprosiła do obejrzenia wystawy fotograficznej: Bielik oraz wystawy książek Znak państwa i narodu.

W ostatni dzień tegorocznych Karpackich Klimatów odbył się XIV Bieg o Skarb Portiusa na dystansie o długości 7 km. Naszą uczelnię reprezentowali Prorektor ds. studiów – dr Dominik Wróbel oraz mgr Rafał Kin.


Fot. Tomasz Jefimow

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali i chętnie nas odwiedzali. Z rozmów z osobami zaglądającymi do nas na Karpackich Klimatach dowiedzieliśmy się, że nie brakuje takich, którzy każdego roku odwiedzają wszystkie nasze stoiska, uczestniczą w Akademickim Kole Fortuny i wykonują badania w strefie zdrowia, porównując wyniki z ubiegłych lat. Dla nich wszystkich oraz dla tych, którzy dopiero odkryli Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie mamy dobrą wiadomość: Za rok też będziemy na Karpackich Klimatach i będziemy mieli dla was moc nowych atrakcji. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito