start

Aktualności

Najmłodsi studenci odebrali dyplomy

12-06-2018

 

 

 

W dniu 11 czerwca 2018 roku w auli PWSZ w Krośnie już po raz szósty odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia zajęć Akademii Młodych działającej przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

W uroczystym zakończeniu udział wzięli słuchacze Akademii wraz z rodzicami, nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia w bieżącym roku akademickim, m.in. dr Agnieszka Woźniak Dyrektor Instytutu Politechnicznego, mgr Halina Zaforemska, prowadząca cykl zajęć plastycznych, natomiast władze uczelni reprezentował prorektor ds. rozwoju, prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz.

W trakcie wykładu pt. Co wiemy o czekoladzie? wygłoszonego przez dr inż. Jolantę Baran, uczestnicy dowiedzieli się jaka czekolada jest najzdrowsza i w jakich ilościach można ją bezpiecznie spożywać.

Na zakończenie uroczystości prorektor ds. rozwoju prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz wraz z panią dr Agnieszką Woźniak wręczyli młodym studentom indeksy z poświadczeniem zaliczenia roku akademickiego, dyplomy ukończenia Akademii Młodych oraz drobne upominki.

W tegorocznej edycji Akademii Młodych udział wzięło 81 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum z Krosna i okolic.

Słuchacze mieli do wyboru cykl zajęć plastycznych oraz warsztaty praktyczne, które odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dla uczniów klas 1-4 oraz dla uczniów klas 6-7 i gimnazjum.

Uczniowie biorący udział w zajęciach praktycznych mieli okazję dowiedzieć się więcej o konstrukcjach budowlanych, potrenować z siatkarzami czy wykonać pod okiem nauczycieli akademickich i studentów z kół naukowych ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne.

Natomiast młodzi artyści, biorący udział w zajęciach plastycznych, zgłębiali różne techniki plastyczne tworząc bardzo ciekawe arcydzieła, które zaowocowały wystawą prac plastycznych.

Na zakończenie uroczystości wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Akademii Młodych w kolejnym roku akademickim.

Pełna fotorelacja na FB Akademii Młodych PWSZ w Krośnie

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito