start

Aktualności

VI Bieg Sokoła za nami

16-05-2018


 

 

15 maja 2018 roku odbyła się szósta już edycja Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

 

 

Już około godziny 14.30 pierwsi zawodnicy zgłosili się do weryfikacji oraz odebrania pakietów startowych. Każdy ze zgłoszonych uczestników VI Biegu Sokoła otrzymał okolicznościową koszulkę, chipa, numer startowy, a także los na loterię. Z minuty na minutę przybywało coraz więcej pasjonatów aktywnego spędzania czasu wolnego.

O godzinie 17.00, 308 zawodników przekroczyło linię startu VI Biegu Sokoła. Trasa przebiegała przez urokliwe tereny wokół Kampusu Politechnicznego PWSZ w Krośnie. Biegacze w okolicznościowych koszulkach i z numerkami startowymi na piersi z dużą prędkością pokonywali pierwsze metry  dystansu. W miarę upływu minut zauważyć można było, że każdy z uczestników ma inną technikę oraz tempo biegu. Jedni biegli w bardzo szybkim tempie, inni truchtali lub uprawiali marszobieg, a jeszcze inni maszerowali, delektując się wspaniałymi widokami i możliwością spędzenia aktywnie wolnego czasu wśród ciekawych osób.


Dystans 5 km jako pierwszy, z czasem 17:23 pokonał Stanisław Jaźwiecki – student III roku kierunku Górnictwo i Geologia. Zaraz za Staszkiem na mecie ukazali się kolejni biegacze wśród, których byli również Rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda (23:47), a także Prorektorzy dr Dominik Wróbel (24:11) i prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz (25:42). Wszyscy na mecie zostali przywitani głośnymi oklaskami ze strony kibiców oraz zawodników, którzy szybciej pokonali wyznaczony dystans.

W biegu uczestniczył również prorektor Artur Fernando Arede Correia Cristóvão  z Uniwerystetu UTAD z Vila Real Portugalii uzyskując bardzo dobry wynik na mecie.

 

Gdy ostatni zawodnik dobiegł na metę, wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Czas, którzy organizatorzy musieli przeznaczyć na opracowanie wyników oraz przygotowanie dekoracji upłynął na rozmowach i wymianie wrażeń między uczestnikami, a także udzielaniu wywiadów dla licznie przybyłych miejscowych mediów.

O godz. 18.00 na auli PWSZ w Krośnie w Suchodole nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród. Okolicznościowe szklane trofea oraz upominki od sponsorów wręczali: Rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda, Kanclerz mgr Franciszek Tereszkiewicz, Dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki dr n. med. Renata Rabiasz oraz Prezes KU AZS PWSZ Krosno mgr Grzegorz Sobolewski.

Nagrody przygotowane były w kilku kategoriach, jednak każdy niezależnie od zajętego miejsca mógł otrzymać upominek, gdyż po uroczystej dekoracji nastąpiło losowanie nagród od sponsorów: Cellfast sp. z o.o., Nowy Styl sp. z o.o., Sklep Trzynastka Krosno oraz Hotel i restauracja Jaś Wędrowniczek.

Coroczny Bieg Sokoła jest memoriałem dra Stanisława Rabiasza, który był Dyrektorem Instytutu Politechnicznego, wieloletnim  kierownikiem Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Był to człowiek nieprzeciętny, o niesamowitej charyzmie, pełen energii, przed którym kariera zawodowa stała otworem. Staś był inicjatorem i organizatorem wielu imprez organizowanych na uczelni, angażował się w życie szkoły poświęcając swój czas prywatny. Dr inż. Stanisław Rabiasz, oprócz wielu inicjatyw, które podejmował, był również prezesem Związku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" w Krośnie.

Dziękujemy wszystkim studentom oraz pracownikom PWSZ w Krośnie, którzy pomogli nam przy organizacji tego wydarzenia, a także sponsorom za współpracę i wsparcie oraz każdemu uczestnikowi biegu za udział oraz tworzenie przyjaznej, niepowtarzalnej atmosfery podczas trwania całej imprezy.

Zapraszamy za rok

Wyniki VI Biegu Sokoła https://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z180518

Pełna fotorelacja z imprezy

https://www.facebook.com/pg/StudiaKrosno/photos/?tab=album&album_id=1899068393461192

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito