start

Aktualności

Balony nad Krosnem

16-05-2018

 

 

 

W dniach 30 kwietnia do 3 maja br. na krośnieńskim niebie można było podziwiać  majestatyczne balony w ramach XIX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. W imprezie Balony nad Krosnem uczestniczyła także nasza Uczelnia.

W dniu 1 maja pod hasłem Akademia Młodego Inżyniera przygotowaliśmy warsztaty tematyczne. Szybkie prototypownie z drukiem 3D zorganizowali opiekunowie i studenci SKN Rotor, podczas warsztatów można było spróbować modelowania 3D w oprogramowaniu Solid Works, obejrzeć pracy drukarki 3D. Dużym powodzeniem, wśród najmłodszych gości cieszył się symulator jazdy oraz łamigłówki przygotowane przez organizatorów.

Studenci Informatyki, pod okiem opiekuna z SKN NEO, na swoim stoisku pod nazwą  Wirtualne wesołe miasteczko, zaprezentowali "walki robotów" oraz możliwość nauki kodu Morse'a w oparciu o programowalne klocki Lego Mindstorm.

Jak działają urządzenia do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł i od czego zależy ich sprawność, można było dowiedzieć się w trakcie wykonywania eksperymentów na stanowisku Zakładu Inżynierii środowiska i Górnictwa podczas warsztatów Zagadki Zielonej Energetyki. Szczególne zainteresowanie odwiedzających wzbudziły doświadczenia związane z wytwarzaniem wodoru oraz jego wykorzystaniem do generowania energii elektrycznej w ogniwie paliwowym oraz kolektor słoneczny tzw. 'puszkowiec' - zbudowany przez naszych studentów.

W dniu 2 maja br. odbył się Festiwal Latawców, podczas którego najmłodsi uczestnicy budowali latawce, pod okiem instruktorów z SKN Lotnik. Uwieńczeniem warsztatów był konkurs na najlepiej wykonany latawiec, podczas którego oceniano walory artystyczne wykonania i stateczność konstrukcji. Oprócz warsztatu budowy latawców, goście odwiedzający nasze stoisko mogli dokonać analizy składu ciała z wykorzystaniem specjalistycznej wagi. Uczestnicy badań otrzymali wydruk z informacją na temat zawartości tłuszczu i wody w organizmie, jakości mięśni, typu sylwetki, wieku metabolicznego. Wykładowcy Zakładu Wychowania Fizycznego szczegółowo interpretowali wyniki i udzielali porad dotyczących aktywności fizycznej, prawidłowego odżywiania i dbałości o własne ciało. Badanie cieszyło się dużym zainteresowaniem osób, które w tym dniu odwiedziły krośnieńskie lotnisko. Podczas tej plenerowej imprezy stoisko przygotował także Zakład Pielęgniarstwa. Dokonać można było pomiaru masy ciała oraz sprawdzić poziom glikemii w surowicy krwi. Zainteresowane osoby mogły także sprawdzić jak zmienia się widzenie po spożyciu alkoholu, wykorzystując do tego alkogogle. Studenci na symulatorze starości prezentowali ograniczenia ruchowe oraz ograniczenia pola widzenia, jakie występują w wieku geriatrycznym.

W tym samym dniu obok namiotu Akademii Młodego Naukowca przez studentów Budownictwa zaprezentowany został sprawny montaż konstrukcji drewnianej w nowoczesnej technologii budownictwa, bez użycia stalowych łączników.

Nasze stoiska cieszyło się dużym zainteresowaniem, dziękujemy za obecność i pozdrawiamy wszystkich, którzy nas odwiedzili.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito