start

Aktualności

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży

14-05-2018

 

 

 

W dniach 16-19 maja 2018 roku PWSZ w Krośnie organizuje Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (International Youth Festival). Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polski Komitet ds. UNESCO. Do Krosna przyjadą goście z: Chińskiej Republiki Ludowej, Portugalii, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Węgier i Stanów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży to przedsięwzięcie  organizowane od 2010 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Wydarzenie to zbiega się z przygotowywanymi w tym czasie Dniami Kultury Studenckiej - Krośnieńskimi Juwenaliami. Międzynarodowy Festiwal Młodzieży to jedyny międzynarodowy akademicki festiwal w południowej Polsce odbywający się regularnie od 7 lat na styku wielu kultur.

Uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży, 2017

Najważniejszym założeniem naszej inicjatywy jest integracja społeczności akademickiej zagranicznych krajów partnerskich, promocja nauki i wiedzy jako istotnych czynników wzmacniających stabilny i zrównoważony rozwój w Europie i na świecie. Sprzyja temu przede wszystkim wymiana doświadczeń i dorobku kulturalnego przyjeżdżających do Krosna studentów ze swoimi rówieśnikami z Krosna i okolicy. Naszą ideą jest promocja pokojowego współistnienia narodów od Atlantyku aż po Ural, a także pokoju na obszarze Azji oraz obu Ameryk. 

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży uczelnia przygotowuje wiele atrakcji, zaś najważniejszą częścią festiwalu są występy zaproszonych zagranicznych grup w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W nowoczesnej sali widowiskowej przedstawiciele uczelni partnerskich przedstawiają swoje programy artystyczne, przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Występy mają różnorodny charakter, a szczególny nacisk kładziony jest na lokalność i kultywowanie swoich tradycji i dziedzictwa kulturowego.

 Zespół Pieśni i Tańca PWSZ w Krośnie, 2017

Conservatorio Profesional de Música de Valencia, Hiszpania, 2016

Międzynarodowy Festiwal Nauki jest imprezą, która wzmacnia porozumienie międzynarodowe, daje możliwość osobistego kontaktu młodzieży i dorosłych z różnych krańców Europy i świata. Festiwal jest także znakomitą i rzadką okazją, aby zebrani w Krośnie przedstawiciele licznych narodów i kultur zaprezentowali się mieszkańcom miasta, okolicy i regionu. Kilkudniowa impreza jest także świetną okazją do osiągnięcia wzajemnego porozumienia  i nawiązania dodatkowych relacji.

Czas Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży w Krośnie jest również szansą na to, aby przez spotkania interesujących osobowości z całego świata dowiedzieć się o nich więcej i poznawać odmienne spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. 

 

Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy, 2016

 

Do Krosna w tym roku przyjadą przedstawiciele następujących uczelni partnerskich:

·         Hangzhou Entel Foreign Language School, Chiny

·         Ukraińska Akademia Drukarstwa, Ukraina

·         Universytet Karola Eszterchazego, Węgry

·         Uniwersytet ITMO z Sant Petersburga, Rosja

·         Uniwerystet w Jekaterynburgu, Rosja

·         Universytet East Carolina, Stany Zjednoczone

·         Uniwersytet UTAD, Portugalia

·         Uniwersytet Suleiman Demirel, Kazachstan

·         Uniwerystet Mehmet Akif Ersoy, Turcja

·         Uniwersytet w Miszkolcu, Węgry

Serdecznie zapraszamy do oglądania występów grup zagranicznych 18 maja 2018 roku od godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1. Wstęp wolny!

Ukraińska Akademia Drukarstwa, 2017

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito