start

Aktualności

Praktyki tłumaczeniowe studentów PWSZ w Krośnie

07-09-2017

 

 

W Rymanowie Zdroju w dniach 16-24 sierpnia 2017 odbyły się szachowe Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach. Organizatorem Mistrzostw było Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne „Stomil” Sp. z o.o. w Rymanowie Zdroju, a współorganizatorem Polski Związek Szachowy.

 

Studenci z Instytutu Humanistycznego w trakcie mistrzostw szachowych realizowali obowiązkowe praktyki tłumaczeniowe. W rywalizacjach szachowych brało udział wielu zagranicznych zawodników, stąd pomoc naszych studentów była nieodzowna. W praktykach udział wzięli: Sabina Wajda, Mateusz Głód, Eunika Polowiec i Edyta Petka (III rok Dwujęzykowych studiów dla tłumaczy) oraz Gabriela Gnap (II rok Międzynarodowej komunikacji językowej). Na szczególne wyróżnienie zasługują dwoje pierwszych, którzy dzielnie wzięli na siebie funkcję naczelnych tłumaczy ustnych na ceremoniach rozpoczęcia i zakończenia mistrzostw, tłumacząc oficjalne wystąpienia.

Opiekę nad praktyką sprawowała mgr Anna Hycnar.

Sabina Wajda i Mateusz Głód na ceremonii otwarcia mistrzostw

Drużyna Polek w składzie Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok) i Anna Kubicka (KSz Hetman Katowice) pod kierunkiem Leszka Ostrowskiego zdobyły złoty medal! Druga polska drużyna, w składzie Alicja Śliwicka (4,5/7 UKS OPP Toruń) i Julia Antolak (4,5/7 KSz Solny Grzybowo) zajęła 6 miejsce. Kapitanem był Marek Matlak. Pozostałe drużyny zajęły dalsze miejsca.

Anna Kubicka zdobyła złoty medal za wynik indywidualny na II szachownicy, a Julia Antolak srebrny.

Sabina Wajda i Mateusz Głód na ceremonii zakończenia mistrzostw

 

Kompletna galeria: http://eytcc2017.pl/pl/galeria/galeria-zdj%C4%99%C4%87

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito