start

Aktualności

Klimaty PWSZ 2017 za nami

21-08-2017

 

 

 

Akademicki weekend rozpoczęliśmy wykładem Rośliny lecznicze i trujące doliny potoku Panna, który wygłosili: prof. Antoni Szumny, dr Henryk Różański i dr Dominik Wróbel.

 


W sobotę i w niedzielę zaprosiliśmy mieszkańców  Krosna i okolic do wspólnej zabawy z Akademickim Kołem Fortuny. Pamiętacie kultowy teleturniej „Koło Fortuny” nadawany w latach 90-tych w telewizji polskiej? Kręcące się koło fortuny i oczekiwanie w napięciu na pojawiającą się nagrodę? Taka prosta aktywność wprowadzająca jednocześnie element zabawy.Takie same emocję panowały na stoiskach przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Każdy uczestnik gry, który wykonał poprawnie 10 zadań, zakręcił kołem fortuny i wziął udział w losowaniu nagród.

 

Tworzono drewnoludy, woreczki zapachowe. Nie brakowało chętnych do zabaw z wędką wyławiającą słówko do odgadnięcia w języku angielskim, układania puzzli prosto z Eco Shell Marathon i quizów informatycznych. Inni z kolei brali udział w badaniach funkcjonalnych, grach słownych i poszukiwali ekologiczne kamienie.

 

Pozostali wykonywali manewry żurawiem wieżowym, skręcali syfon zlewozmywaka i rozpoznawali kości. Przygotowywali także piramidę zdrowia, a dietetyk kliniczny udzielał porad związanych ze zdrowym żywieniem. Nie zabrakło degustacji produktów ekologicznych.

 

Biblioteka PWSZ w Krośnie (Rynek 1) zaprosiła do obejrzenia wystawy Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka. Wystawie towarzyszył pokaz diaporam Wisła z lotu ptaka, Wisła - królowa rzek, Ptasia wyspa i Sąsiedzi. Wystawę będzie można oglądać do końca października 2017 roku.

W ostatni dzień tegorocznych Karpackich Klimatów odbył się XIII Bieg o Skarb Portiusa na dystansie 7 km. Naszą uczelnię reprezentowała liczna reprezentacja z udziałem Rektora – prof. Grzegorza Przebindy, Prorektora – prof. Zbigniewa Barabasza, pracowników, studentów i przyjaciół.

Pełne wyniki XIII Biegu o Skarb Portiusa dostępne są na stronie http://kkbmosir.pl/zawody/regulaminyiwyniki/portiusa/portiusa2017krosnowyniki.pdf


Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali i chętnie nas odwiedzali.

Uczelnia zaprasza za rok na kolejną edycję Klimatów PWSZ, tym bardziej radośnie, czytając takie komentarze:

 ....Dziękuję za świetnie przygotowane stoiska,

punkty aktywności oraz stanowiska edukacyjne.

Wraz z całą rodziną świetnie się bawiliśmy.

Gratulacje!...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Klimaty PWSZ


 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito