start

Aktualności

ZAPRASZAMY - Klimaty PWSZ w Krośnie - Ekologicznie i naukowo

16-08-2017

 


 

Już po raz piętnasty na krośnieńskim rynku odbędzie się Festiwal Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty. Jak co roku PWSZ w Krośnie aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu.

W dniach 19-20 sierpnia 2017 roku zapraszamy do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, która w ramach Karpackich Klimatów przygotowała szereg atrakcji. Tegoroczne Klimaty PWSZ odbędą się pod hasłem Ekologicznie i naukowo. Jesteśmy przekonani, że wśród wielu przygotowanych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekologicznie i naukowo

19 sierpnia br. o godz. 10.00 Klimaty PWSZ zainauguruje wykład Rośliny lecznicze i trujące doliny potoku Panna, który wygłoszą prof. Antoni Szumny, dr Henryk Różański i dr Dominik Wróbel.

Na dziedzińcu PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego przygotowane zostaną stoiska kierunków studiów, a wśród nich:
Ekologiczne rozwiązania w świecie informatyki
Alternatywne źródła napędu
Ekologiczny dom
Odnawialne źródła energii
Poszukiwacze ekologicznych kamieni
Badanie ostrości wzroku i widzenia barw
Piramida zdrowia
Pachnące naturą woreczki zapachowe
Bezpiecznie. Ekologicznie. Zdrowo. Pokaz i degustacja produktów ekologicznych
Trzymaj formę, to jest modne – badania funkcjonalne
Drewonoludy – warsztaty plastyczne dla dzieci
Zarządzaj ekologicznie czasem i środkami transportu
Zabawy językowe
Quiz station. Kwadrans dla angielskiego – wyłów słówko

Ponadto zapraszamy na spotkanie z krośnieńskimi siatkarkami, pokazy MMA oraz do odwiedzenia Wioski zielarskiej.

Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie

Biblioteka PWSZ w Krośnie (Rynek 1) zaprasza do obejrzenia wystawy Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporam Wisła z lotu ptaka, Wisła - królowa rzek, Ptasia wyspa i Sąsiedzi. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji plastycznych, a także możliwość oglądnięcia trójwymiarowego zdjęcia Wisły przez okulary 3D.

Zakręć kołem fortuny…

W sobotę i w niedzielę zapraszamy do wspólnej zabawy z Akademickim Kołem Fortuny. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych konkurencji. Każdy uczestnik gry, który odwiedzi 10 stoisk i wykona poprawnie zadanie, zakręci kołem fortuny i weźmie udział w losowaniu nagród. Do wygrania ładowarki słoneczne, udział w zajęciach w ramach Akademii Młodych i Przygotuj się do matury, lekcje językowe, analiza chemiczna wody, warsztaty mydlarskie, wypożyczenie Airwheel, koszulki, kubki i wiele innych.

Stanowiska gry będą zlokalizowane na dziedzińcu PWSZ w Krośnie, przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz w Bibliotece przy Rynku 1. Losowanie nagród odbędzie się w Namiocie Głównym PWSZ na płycie rynku.


Strefa zdrowia…

Zapraszamy do odwiedzenia namiotu PWSZ na krośnieńskim rynku, w którym dietetyk kliniczny dokona pomiarów składu ciała oraz udzieli porad związanych ze zdrowym żywieniem. Studentki kierunku Pielęgniarstwa wykonywać będą pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi.

 

Klimaty PWSZ to miejsce, gdzie w przyjaznej, uczelnianej przestrzeni będziemy bawić się w klimacie zielarsko-sportowo-plastycznym. Zapraszamy na dziedziniec uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego, na krośnieński Rynek i do Biblioteki w dniach 19-20 sierpnia 2017 roku (sobota 12.00-19.00, niedziela 12.00-18.00).


 

Pliki do pobrania

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito