start

Aktualności

Rektor i prorektor PWSZ w Krośnie odwiedzili Ukraińską Akademię Drukarstwa we Lwowie

12-07-2017

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, prof. dr hab. Grzegorz Przebinda oraz Prorektor ds. studiów, dr Dominik Wróbel odwiedzili, w dniach 4-7 lipca br., Ukraińską Akademię Drukarstwa we Lwowie. Wizyta odbyła się na zaproszenie Rektora UAD, prof. dr. hab. Bogdana Durniaka. Celem spotkania z władzami i pracownikami uczelni było omówienie możliwości współpracy w zakresie wymiany studenckiej, wspólnego kształcenia studentów, a docelowo wydawania podwójnych dyplomów obu uczelni. Podczas wizyty pracownicy Akademii zaprezentowali kierunki kształcenia, które w przyszłości będą stanowić podstawę współpracy stron. Krośnieńska delegacja mogła zapoznać się nie tylko z bazą dydaktyczną uczeni, ale także poznać tajniki procesów poligraficznych i zdobniczych, w których kształci się studentów na wydziałach UAD. Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i dr Dominik Wróbel, w przerwie zwiedzania uczelni, uczestniczyli również w obronie rozprawy doktorskiej.

Prorektor ds. nauczania UAD – doc. Yaroslav Uhryn, Rektor PWSZ w Krośnie – prof. dr hab. Grzegorz Przebinda, Rektor UAD – prof. dr. hab. Bogdan Durniak, Prorektor ds. studiów PWSZ w Krośnie – dr Dominik Wróbel

Pobyt we Lwowie był także znakomitą okazją do zapoznania się z historią miasta, zwiedzania jego cennych zabytków i urokliwych miejsc.  Znakomitym przewodnikiem okazał się Prorektor ds. nauczania UAD, doc. Yaroslav Uhryn, doskonale znający historię Lwowa, jej poszczególnych obiektów, a także całej Ukrainy. Szczególne wrażenie na odwiedzających wywarła XIV wieczna katedra Ormiańska pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz pocmentarna kaplica Boimów, która zachowała się do dziś w znakomitym stanie, mimo braku poważnej renowacji od czasu jej powstania w I połowie XVII wieku.

Niezwykła serdeczność, jaką okazali naszym władzom przedstawiciele Ukraińskiej Akademii Drukarstwa, dobrze rokuje dla dalszej współpracy. Prawdopodobnie już w nadchodzącym roku akademickim pojawią się nowe możliwości wspólnego kształcenia studentów z Polski i Ukrainy. 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito