start

Aktualności

Słońce, śnieg, piękne widoki, sympatyczna atmosfera i pozytywni ludzie...

14-03-2017

 

 

 

Słońce, śnieg, piękne widoki, sympatyczna atmosfera i pozytywni ludzie - tak w wielkim skrócie wyglądał wyjazd szkoleniowy do Białki Tatrzańskiej. Ten krótki obóz narciarski został zorganizowany po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Krośnie. W dniach 10-12 marca 2017 roku grupa siedemnastu niepełnosprawnych studentów, asystentów i wolontariuszy z naszej uczelni szkoliłA się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa, pracowników PWSZ w Krośnie.

Już w piątek, kilka minut po przyjeździe do Białki Tatrzańskiej, udaliśmy się do wypożyczalni by dobrać dla każdego odpowiedni sprzęt narciarski. Narty, kijki, buty i oczywiście kask - to obowiązkowy sprzęt każdego narciarza. Odpowiednio ubrani i wyposażeni udaliśmy się na stok Kotelnica. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeńska oraz po wyczerpującej rozgrzewce rozpoczęły się pierwsze zajęcia narciarskie. Dla większości uczestników było to ich pierwsze spotkanie z narciarstwem w życiu.

 

Początkujący narciarze stawiali pierwsze kroki na małym stoczku odpowiednio do tego przystosowanym, a bardziej zaawansowani udali się na trasy o większej trudności.

 

Kadra w składzie: mgr Edyta Nizioł-Babiarz, mgr Monika Barabasz, mgr Grzegorz Sobolewski oraz prof. nadzw. dr hab. Sławomir Drozd.

 

Już drugiego dnia wszyscy uczestnicy wyjeżdżali na wyciągu i pod okiem instruktorów doskonalili swoją technikę jazdy: skręty, zatrzymywania, upadki i wstawanie,  . W sobotnie popołudnie po kilku godzinach instensywnej nauki wszyscy narciarze udali się na załużony odpoczynek i regenerację do Term Bania. 

Niedziela przywitała nas świeżymi opadami śniegu. Jako, że był to już ostatni dzień naszego obozu, został wykorzystany do maksimum. Znacznie lepsze warunki narciarskie, i co najważniejsze zdobyte umiejętności jazdy na nartach, umożliwiły znaczej części uczestników  przejazd większością tras, którymi dysponuje ośrodek Kotelnica. 

Po południu, po zwróceniu sprzętu oraz wykwaterowaniu z pensjonatu wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do Krosna.

 

Opinie uczestników wyjazdu (z anonimowych ankiet):

"Rewelacja, super, dużo się nauczyłam. Wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Hotel, organizacja oraz co najważniejsze 'ogarnęłam podstawy i stoję na nartach'. Gratuluję Instruktorom. Dzieki takim wyjazdom uczę się cały czas, i to z różnych dziedzin sportu. Poznaję nowe miejsca.  Ten wyjazd i narty to wyjazd gdzie 'pokonałam siebie'.

"Moja ulubiona podróż"

"Wszystkie atrakcje tego wyjazdu mi się podobały. Nic był nie zmieniła."

"Super atmosfera, fajne zajęcia"

"Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe. Cały wyjazd był na piątkę. Chociaż wyjazd mógłby trwać przynajmniej jeden dzień dłużej"

"Wszystko mi się podobało"

"Najbardziej podobało mi się: dokładny zorganizowany plan dnia, szkolenie narciarskie oraz miła atmosfera."

Dziękujemy wszystkim za udział w wyjeździe i tworzenie tak sympatycznej atmosfery :)

Do zobaczenia już wkrótce na letnim wyjeździe :)

 

Pełna fotorelacja z wyjazdu dostępna jest na FB BON PWSZ KROSNO

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito