start

Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Krośnie

29-11-2016

 

 

 

W dniu 18.11.2016  roku w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. S. Pigonia w Krośnie po raz trzeci zorganizowano cykl wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku gościliśmy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie oraz uczniów Zespołu Szkół w Ekonomicznych w Gorlicach, którzy wzięli udział w wydarzeniach przygotowanych przez pracowników kierunku Zarządzanie oraz członków kół naukowych: Koła Naukowego Organizacji i Zarządzania oraz Koła Naukowego Ekonomistów. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości w swoich miastach, zgłaszają wydarzenia - szkolenia, warsztaty czy konferencje pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania przedsiębiorczości.

Program tegorocznych wydarzeń obejmował:

1.  Przedstawienie oferty dydaktycznej Uczelni - dr inż. Małgorzata Górka.

2.  Wykład „Jak być przedsiębiorczym - zostań swoim szefem”- dr inż. Małgorzata Górka - celem wykładu było ukazanie słabych i mocnych stron, a także analiza cech osobowościowych w kontekście prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

3.  Grę strategiczną „Myjnionerzy” - dr Liliana Mierzwińska i dr Beata Ujda-Dyńka - symulacja „Myjnionerzy” pozwala uczestnikom sprawdzić się w roli właściciela: stratega i decydenta - właściciela małego przedsiębiorstwa. W grze wzięło udział 5 drużyn. Zwycięzcą gry, a zarazem właścicielami najlepiej prosperującego przedsiębiorstwa okazała się drużyna z ZSE z Gorlic.

4.  Warsztaty budowania wizerunku i wystąpień publicznych - dr Anna Słowik - w trakcie warsztatów uczestnicy mogli się dowiedzieć jak wypowiadać się w sposób charyzmatyczny, jak skutecznie dobierać argumenty oraz jak mowa ciała wpływa na skuteczną komunikację. Część warsztatowa zakończyła się grą szkoleniową „Czy jesteś przywódcą”, w trakcie której uczestnicy mogli się przekonać czy potrafią przemawiać do tłumu, jak przekonać grupę do swych argumentów oraz  jak wykorzystać emocje grupy do zrealizowania swoich celów.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy na kolejną edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości za rok.

 

Opiekun Koła Naukowego

Organizacji i Zarządzania

Dr Liliana Mierzwińska

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito