start

Aktualności

Międzynarodowy konkurs „Polska i Rosja: dialog pokoleń”

30-01-2019

Drodzy Studenci!


Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie „Polska i Rosja: dialog pokoleń” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie i Uralski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Jekaterynburgu, przy współudziale Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Kazańskiego Uniwersytetu Federalnego.

Celem konkursu jest budowanie dialogu między młodzieżą polską i rosyjską, poprzez szerzenie wiedzy o wybitnych Polakach i Rosjanach, którzy wnieśli wkład w kulturę i rozwój obu krajów.

Do wygrania jest atrakcyjna wycieczka do Jekaterynburga (3000 km od Krosna) na przełomie czerwca i lipca 2019 roku. Organizatorzy opłacają lot z Warszawy, tygodniowe zakwaterowanie oraz udział w szkole letniej języka rosyjskiego (na wszystkich poziomach zaawansowania, także zerowym) i towarzyszących jej wycieczkach. Przewidziane są także inne nagrody, dyplomy i certyfikaty uczestnictwa.

 
 

Pracownicy naszej uczelni zapewnią pomoc przy wyrobieniu wiz rosyjskich oraz towarzyszyć będą zwycięzcom w drodze do Rosji, podczas pobytu na Uralu oraz w drodze powrotnej. 

Uczestnicy konkursu (obywatele Polski i Rosji w wieku 18–30 lat) muszą nadesłać eseje (w języku polskim, rosyjskim lub angielskim, nieprzekraczające trzech stron) wpisujące się w następujące kręgi tematyczne:
  • Państwo i prawo,
  • Nauka i wykształcenie,
  • Działalność społeczna i kultura,
  • Literatura i sztuka,
  • Sport.

Wycieczką zostanie nagrodzonych paręnaście najlepszych prac.


Prace należy nadsyłać do końca lutego 2019 roku na adres: adam.nowakowski@pwsz.krosno.pl Zachęcamy także do konsultacji tematów.

Szczegółowe zasady konkursu można znaleźć tu.
Część już zgłoszonych esejów można przeczytać tu.
lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito