start

Do poczytania

Nowe spojrzenie na edukację

25-03-2014
W poniedziałek 24 marca w auli PWSZ im. Stanisława Pigonia przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 odbył się wykład dr Marcina Klebana z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego pod tytułem„Nowe spojrzenie na edukację: jak technologie komputerowe wpływają na kształcenie”. Podczas wykładu, który rozpoczął Tydzień Akademicki w Krośnie, dr Kleban omówił wyzwania stojące przed systemem edukacji, które wynikają z intensywnego rozwoju technologii. Należą do nich: wykorzystanie wiedzy zgromadzonej w otwartych zasobach internetowych w kształceniu w szkole czy na uczelni, konieczność rozwijania umiejętności cyfrowych uczniów i studentów oraz potrzebę przeorientowania systemu oceniania tak, aby uwzględnić wiedzę nieformalną zdobywaną przez uczniów czy studentów podczas zgłębiania zasobów sieciowych i korzystania z wiedzy udostępnianej przez innych użytkowników Internetu.
 
 
Dr Kleban podkreślił, że intensywny rozwój technologii niesie ze sobą szanse dla systemu edukacji w postaci wprowadzenia takich zmian w kształceniu, które umożliwią szerszy i łatwiejszy dostęp do wiedzy oraz większą indywidualizację nauczania. Warunkiem dobrego wykorzystania tych szans jest kształcenie umiejętności cyfrowych uczniów i studentów oraz rozwijanie odpowiednich umiejętności pedagogicznych nauczycieli i wykładowców.
 
 
Po wykładzie, w którym uczestniczyli zaproszeni nauczyciele, pracownicy uczelni, studenci oraz goście, w tym dr Magdaléna Rázusová z Uniwersytetu w Presovie na Słowacji, odbyły się warsztaty dla nauczycieli szkół średnich oraz wykładowców akademickich, poświęcone nauczaniu i uczeniu się w sieci, szczególnie interakcji nauczycieli i studentów na platformie nauczania oraz wykorzystaniu narzędzi internetowych służących do budowania omówionych na wykładzie osobistych przestrzeni edukacyjnych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali wydane przez uczelnię certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Pliki do pobrania

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito