start

Aktualności

Europejskie Boże Narodzenie w Jekaterynburgu

05-12-2016

Europejskie Boże Narodzenie (Европейское Рождество) w Jekaterynburgu

 

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami pokazującymi przebieg festiwalu Europejskie Boże Narodzenie w Jekaterynburgu na Uralu. Odbył się on w ubiegły weekend, 2–4 grudnia. Autorem fotografii jest Wadim Osipow, nasz zaprzyjaźniony rosyjski poeta, członek Związku Pisarzy Rosji.

 

 

Ideą tego trzydniowego festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom Jekaterynburga europejskich tradycji świątecznych. Uczestnicy mogli spróbować tradycyjnych potraw (kiełbasy, pierników i in.), posłuchać kolęd, obejrzeć szopki i zrobić zdjęcie ze świętym Mikołajem (w którego rolę wcielił się sam Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec Stefan Keil). W imprezie wzięły udział placówki dyplomatyczne Niemiec, Austrii, Bułgarii, Czech, Francji, Hiszpanii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, które zaprezentowały swoje lokalne tradycje świąteczne.

 

 

Europejskie Boże Narodzenie odbyło się po raz siódmy. Jego pomysłodawcami są administracja samorządowa Jekaterynburga oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec. Pierwotnie festiwal miał charakter wyłącznie niemiecki, współcześnie zaś stawia sobie za cel budowanie dobrych relacji Rosji z możliwie jak największą liczbą europejskich państw.

 

AN

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito