start

Aktualności

Zajęcia Global Understanding z Chile

18-11-2017

Każdemu z nas został przydzielony chilijski kompan. Jako studenci Międzynarodowej Komunikacji Językowej mieliśmy okazję poznać bliżej kulturę Chile, a także dowiedzieć się więcej o codziennym życiu tamtejszych studentów. Wszyscy, poza zajęciami odbywającymi się dwa razy w tygodniu (we wtorki oraz czwartki), kontaktowaliśmy się ze swoimi partnerami za pomocą dóbr XXI wieku – portali społecznościowych, aplikacji telefonicznych oraz wiadomości e-mail. Wymienialiśmy się naszymi poglądami na różne tematy, takie jak tradycje panujące w Polsce oraz Chile czy różnice i podobieństwa pomiędzy naszymi państwami. Istotną kwestią w naszych konwersacjach było życie studenckie i sposoby spędzania wolnego czasu.

Mieliśmy również okazję dowiedzieć się nieco więcej o sobie. Poruszaliśmy tematy wieku, rodziny, zainteresowań, a nawet religii oraz… kwestię zdawania egzaminu na prawo jazdy, który w Chile jeszcze niedawno wyglądał zgoła inaczej niż w Polsce.

 

Na ostatnie zajęcia w ramach projektu Global Understanding przygotowaliśmy z naszymi chilijskimi przyjaciółmi prezentacje na wybrane tematy i wspólnie przedstawiliśmy je poprzez wideokonferencję. Nasze spotkania uświadomiły nam, że pomimo dzielących nas tysięcy kilometrów, więcej nas łączy, niż dzieli, a odległość to tylko liczba.

Mimo że wspólne zajęcia dobiegły końca, to mamy nadzieję, że kontakt z przyjaciółmi z Chile nigdy się nie urwie.

 

Gabriela Polak, Weronika Gądek
II MKJ
 
lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito