start

Klasa translatologiczna

Patronat Zakładu Translatoryki

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie od roku szkolnego 2015/2016 uruchomił nową klasę językową, której program nauczania został uzupełniony, w porozumieniu z Zakładem Translatoryki w PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie, o elementy translatoryki stosowanej.

Klasa językowa z translatoryką  oferuje naukę w wymiarze rozszerzonym takich przedmiotów jak język angielski, język niemiecki, francuski oraz historia. Standardowy program nauczania został uzupełniony o przedmioty związane z teorią i praktyką tłumaczeń.

Zakład Translatoryki w PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie obejmuje tą innowacyjną na krośnieńskim rynku edukacyjnym klasę patronatem, w ramach programu Szkół Partnerskich.

List intencyjny oraz porozumienie programowe w tej sprawie zostały podpisane 2 czerwca 2015 roku w Turaszówce.

Główne założenia patronatu obejmują między innymi zajęcia i spotkania organizowane przez Zakład Translatoryki dla uczniów klasy translatologicznej, a także wspólne działania popularyzatorskie, edukacyjne i promocyjne.

Wychowawcą pierwszego rocznika  klasy translatologicznej w ZSP nr 5 w Krośnie została anglistka, mgr Barbara Morawiecka.

zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito