start

Aktualności

Dzień Otwarty ZSP 2 w Dukli: połączenie Skype z dr Bartoszem Gołąbkiem i studentami w estońskim Tartu

27-04-2017

Na zaproszenie Jana Drajewicza, dyrektora ZS 2 w Dukli, 26 kwietnia 2017 roku uczestniczący w konferencji Across Borders VII: Cultures in Dialogue, dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSZ w Krośnie dr Bartosz Gołąbek przygotował i przeprowadził połączenie video z uczniami i studentami z Uniwersytetu w Tartu.

Rozmowie estońskich studentów z uczniami  mgr Agnieszki Karwacz w dukielskim liceum przysłuchiwali się odwiedzający szkołę gimnazjaliści.

Dialog z tartuskimi studentami odbył się w języku angielskim. Licealistów z Dukli interesowała Estonia, pasje studentów, a także formy uczenia się języków obcych. Młodzież z satysfkacją zauważyła, że estońscy koledzy korzystają ze znanej im aplikacji dydaktycznej Duolingo. Ze strony estońskiej  w połączeniu udział wzięli studentka romanistyki Liisa Kõrgekuhi oraz student biologii Andrus Dräbtsinski, którego pradziadek pochodził z Polski.

Pod koniec rozmowy dr Bartosz Gołąbek podkreślił walory wielojęzyczności, która doskonale sprawdza się w komunikacji międzykulturowej.

Niestety tym razem deszczowa pogoda uniemożliwiła połączenie z pięknej tartuskiej starówki.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito