start

Aktualności

Wiceprezydent miasta Krosna dr Tomasz Soliński gościem studentów międzynarodowej komunikacji językowej

28-11-2016

28 listopada 2016 roku zaproszenie Zakładu Komunikacji Międzykulturowej przyjął wiceprezydent miasta Krosna doktor Tomasz Soliński. W spotkaniu z wiceprezydentem udział wzięli studenci I roku międzynarodowej komunikacji językowej. 

Wizyta doktora Tomasza Solińskiego miała przede wszystkim  na celu zapoznanie włodarzy miasta z profilem kształcenia na nowym kierunku studiów w naszej uczelni -  międzynarodowej komunikacji językowej. Podczas półtoragodzinnego spotkania, w którym udział wzięli również prorektor do spraw studiów dr Dominik Wróbel oraz dyrektor Instytutu Humanistycznego dr Bartosz Gołąbek, wiele miejsca poświęcono kształtowaniu właściwych postaw, które mogą sprzyjać rozwojowi kariery zawodowej.

Wiceprezydent Soliński podzielił się ze studentami swoimi doświadczeniami odnośnie podejmowania pierwszych wyzwań zawodowych. Znaczna część dyskusji skoncentrowana była na zagadnieniach związanych z regionalnym rynkiem pracy, a także specyfiką działań jednostek miejskich funkcjonujących pod nadzorem wiceprezydenta Solińskiego. 

  

Studentów interesowały perspektywy doskonalenia znajomości języków obcych, które będą wybierali już w kolejnych semestrach studiowania. Tomasz Soliński potwierdził wysoką pozycję języka niemieckiego w regionie, a także niebagatelne znaczenie znajomości języka rosyjskiego, który wciąż stanowi istotny element wspierający komunikację z naszymi wschodnimi sąsiadami i nie tylko (np. Turcja).

Według wiceprezydenta Solińskiego najistotniejszymi wartościami w przygotowaniu studentów do dorosłego życia publicznego i zawodowego są tak zwane kompetencje emocjonalne - miękkie. Należą do nich pielęgnowane pasje, uczciwość, pracowitość, chęć działania i nie stawianie zbyt wygórowanych oczekiwań (w tym także finansowych), a także wytrwałość w dążeniu do założonych wcześniej celów. Wszystkie te cechy docenione przez otoczenie zawsze będą procentowały sukcesem.  Zdaniem naszego gościa w pracy zawodowej niebezpiecznym momentem jest zapadnie się w tzw. "strefę komfortu", która powoduje, że nasze działania stają się nieefektywne, a my sami tracimy poczucie własnej wartości. 

W trakcie spotkania dyrektor Bartosz Gołąbek potwierdził gotowość studentów międzynarodowej komunikacji językowej do nawiązania eksperckiej współpracy z Urzędem Miasta Krosna, w szczególności z jednostkami kierowanymi przez wiceprezydenta  Tomasza Solińskiego. 

Bartosz Gołąbek

 

 fot.  Jacek Wnuk

od lewej: prorektor ds...
Wiceprezydent Krosna dr...
od lewej: dyrektor Instytutu...
od lewej: dyrektor Instytutu...
Wiceprezydent Krosna dr...
studentki i studenci...
studentki i studenci...
pożegnanie gościa
lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito