start

Aktualności

Dialog międzykulturowy po rosyjsku

04-11-2017

Projekt kulturalno-edukacyjny Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Jekaterynburgu (Rosja) realizowany jest we współpracy z PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie. W czerwcu biezącego roku strona rosyjska otrzymała finansowanie w postaci dotacji w ramach V Federalnego Programu Celowego rządu Federacji Rosyjskiej "Język Rosyjski" na lata 2016-2020.

- Projekt zakłada przeprowadzenie z jego uczestnikami kulturalno-edukacyjnych przedsięwzięć we współpracy z uczelnią partnerską  - Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie - poinformowała prof. Natalia Leonenko, dyrektor Centrum Współpracy Akademickiej,  kierownik projektu.

W programie wizyty w Krośnie są między innymi: 

6.11 (poniedziałek)

  • oficjalne powitanie rosyjskiej grupy i spotkanie z wiceprezydentem Krosna doktorem Tomaszem Solińskim 
  • specjalne zajęcia przygotowane przez gości z Rosji dla studentów dwujęzykowych studiów dla tłumaczy oraz międzynarodowej komunikacji językowej 

7.11 (wtorek)

  • wyjazd edukacyjny i prace pięlęgnacyjne w miejscach pamięci: Hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Szebniach oraz na Cmentarzu wojennym nr 62 w Banicy (Krzywa, gmina Sękowa),
  • dyskusja i spotkanie z wójtem Gminy Sękowa panią Małgorzatą Małuch 

"Dialog Międzykulturowy po rosyjsku" to projekt zainicjowany przez Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Jekaterynburgu oraz PWSZ w Krośnie w marcu 2013 roku. W dialogu biorą udział rosyjscy studenci psychologii  oraz grupy rosyjskie dwujęzykowych studiów dla tłumaczy i międzynarodowej komunikacji językowej PWSZ w Krośnie. Projekt realizowany jest w formacie video konferencji dwa razy w miesiącu, a także elektronicznej korespondencji i zajęć prowadzonych stacjonarnie.Koordynatorem projektu w PWSZ w Krośnie jest dr Adam Nowakowski. 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito