start

Aktualnosci

Wyszukiwarka EDS w dostępie testowym

03-04-2019

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie serdecznie zaprasza do korzystania z Multiwyszukiwarki EDS (EBSCO Discovery Solution). EDS zapewnia użytkownikom prosty, a zarazem niezwykle rozbudowany system przeszukiwania i odczytywania posiadanych przez bibliotekę źródeł elektronicznych różnych wydawców i dostawców, m.in. czasopism, baz danych, zasobów bibliotek cyfrowych.

Multiwyszukiwarka EDS umożliwia między innymi:
- wyszukiwanie podstawowe i zaawansowane,
- filtrowanie i zawężanie wyników np. do pełnotekstowych lub recenzowanych
- porządkowanie i sortowanie rezultatów,
- tworzenie własnych folderów,
- eksportowanie zgromadzonych danych.

Dostęp do wyszukiwarki jest możliwy również z komputerów domowych. Użytkownik niezalogowany będzie widział wyniki z większości baz na liście rezultatów (za wyjątkiem baz Scopus i Web of Science), nie będzie miał jednak dostępu do pełnych tekstów - jest to tak zwany tryb gościa. Login i hasło do baz EBSCO (do odebrania w czytelni głównej) działają z wyszukiwarką EDS i zapewniają użytkownikowi pełne wyniki oraz dostęp do pełnych tekstów pochodzących z baz EBSCO (nie umożliwiają one dostępu do pełnych tekstów znajdujących się na platformach innych wydawców).

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito