start

Aktualności

Noc Biologów 2019 z Zakładem Zielarstwa

21-01-2019

Noc Biologów 2019, największe wydarzenie cykliczne popularyzujące nauki przyrodnicze, organizowane jest przez szkoły wyższe i ośrodki naukowe w całej Polsce od 2012 roku. W tej edycji po raz drugi udział wzięła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, jako jeden spośród 32 ośrodków w Polsce, a zarazem druga uczelnia w województwie podkarpackim.

Oficjalnego otwarcia drugiej krośnieńskiej Nocy Biologów dokonała dr Renata Rabiasz, dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki PWSZ w Krośnie. Udział w organizowanym wydarzeniu zgłosiło ponad 200 osób, głównie byli to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i okolic, nie zabrakło również osób dorosłych i dzieci.

Dla przybyłych gości zaplanowano serię wykładów i warsztatów, przygotowano również stoiska konkursowe, quizy i wystawy. Imprezę naukową zainaugurował wykład nt. „Pospolite rośliny jadalne i lecznicze południowego Podkarpacia” wygłoszony przez Dr Dominika Wróbla oraz Dr Henryka Różańskiego.

Pracownicy Zakładu Zielarstwa zaproponowali ciekawe warsztaty dla młodzieży:

1. Świat barwników spożywczych - zrób własną tęczę, lawową lampę i fajerwerki na talerzu !!! - dr Szymon Polaszczyk

2. Bakterie wokół nas - Joanna Półchłopek

 

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas za rok !!!!

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito