start

Aktualności

Umowa Współpracy z Grupą Ożarów S.A.

13-09-2017

W dniu 6 września 2017 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie podpisała porozumienie o współpracy z Grupą Ożarów S.A. Obie strony zadeklarowały wspólne działania na rzecz współpracy badawczej i dydaktycznej m.in. w zakresie współtworzenia programów nauczania, organizowania wspólnych szkoleń, konferencji i sympozjów.

W trakcie uroczystego podpisania umowy Uczelnię reprezentował Prorektor prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, Grupę Ożarów S.A. reprezentował Marek Surowiec, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Strategii. Podpisanie umowy nastąpiło w obecności mediów, a relacja on-line z jej podpisania dostępna była w internecie.

W spotkaniu wzięli udział także dr Agnieszka Woźniak – dyrektor Instytutu Politechnicznego,  dr inż. Tomasz Pytlowany - kierownik Zakładu Budownictwa, dr inz. Bernadeta Rajchel – kierownik Zakładu Inżynierii Środowiska oraz pracownicy zakładu: mgr inż. Wojciech Radwański i mgr inż. Roman Zimka.

Podpisanie umowy związane jest z nową specjalnością Budowa dróg uruchomioną na kierunku Budownictwo. Wybierając specjalność Budowa dróg studenci w trakcie studiów uzyskają praktyczne przygotowanie w zakresie: zasad konstruowania dróg i skrzyżowań,  nowoczesnych materiałów drogowych, współczesnych metod budowania dróg, zastosowania technik komputerowych w projektowaniu dróg ulic i skrzyżowań oraz kanonów inżynierii ruchu.

 

W dwustronnym porozumieniu uwzględniono zapisy dotyczące m.in. umożliwienia odbywania praktyk studentom kierunku Budownictwo oraz prowadzenia wykładów z zakresu produkcji i wykorzystania cementu.

Grupa Ożarów działa na rynku materiałów budowlanych od 1978 roku, oferując szeroki asortyment cementów wysokiej jakości. Koncern ten znajduje się w czołówce największych producentów cementu i innych materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Grupa CRH działa w 31 krajach, zatrudniając ponad 89 000 osób w ok. 3 900 lokalizacjach i jest zorganizowana w sześciu segmentach biznesowych w Europie, Azji i obu Amerykach.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito